Sekcja Koszykówki

2001-2002
2000-2001
Historia

Sekcja koszykówki powstała w naszej szkole wraz z powstaniem pierwszych oddziałów Gimnazjum nr 1 w Szubinie był to rok szkolny 1999 \ 2000 r .

Pracę z chłopcami klas pierwszych podjął mgr Adam Adamczewski nauczyciel wychowania fizycznego oraz zawodnik seniorskiej drużyny "Szubinianki". Celem powstania sekcji było zainteresowanie młodzieży koszykówką oraz możliwości trenowania innej gry zespołowej poza piłką nożną . W roku szkolnym 2002/03 nauczyciele wychowania fizycznego założyli przy szkole Uczniowski Klub Sportowy o nazwie "Jedynka" od numeru naszego gimnazjum . Prezesem została Pani Dorota Mazurek Vice Prezesem Adam Adamczewski a sekretarzem Maria Sieradzka. Dzięki dotacjom otrzymanym z gminy organizujemy wyjazdy na obozy sportowe. Drużyna koszykówki bierze także udział w rozgrywkach Powiatowej Ligi Koszykówki w Nakle gdzie nabywa doświadczenia i uczy się od starszych kolegów. Od roku 2002 chłopcy są mistrzami powiatu nakielskiego i reprezentują powiat na zawodach wojewódzkich . Absolwenci naszego gimnazjum grający w koszykówkę , kontynuują treningi i zasilają w kolejnych latach drużynę seniorów "Szubinianki".
: Główna
: Zobacz księgę
: Wpisz się
Do jakiej szkoły
wybierasz sie po gimnazjum?

Liceum ogólnokształ.
Liceum profilowane